Loading...
Karafatma İlaçlama 2018-04-25T09:27:50+00:00

Karafatma İlaçlaması Nasıl Yapılır? Size Yardım Etmek İçin Buradayız!

Ana sayfa » Probleminiz Nedir? » Karafatma İlaçlama

Karafatma İlaçlama

Karafatma nedir, nasıl bir böcektir?

Karafatma, kara böcekgiller familyasından olan ve karanlık yerleri çok seven, ışıktan kaçınan gececi bir böcek cinsidir. Karafatmalar 2-5 cm arasında bir boyuta sahiptirler. Uzun bacakları ile görünümleri örümceklere benzemektedirler.

Karafatmalar tehlike anında oldukça pis bir koku yaymaktadırlar. Bu onların kendilerine has bir savunma türüdür. Yine kendilerini savunurken arka bacakları üzerinde dikilirler.

Karafatma nerelerde bulunur, nelerle beslenirler?

Karafatmalar evlerde, kiler, mahzen, hangar, ambar, ve kuş yuvası olan çatılarda sıklıkla bulunmaktadırlar. Genel itibariyle evlerde zemin katlarında ve nemli ortamlarda görülmektedirler. Tahıl, kepek ve diğer ürünleri başta olmak üzere bitkisel ve hayvansal döküntülerle beslenmektedirler.

Karafatmalar nasıl ürerler?

Karafatmalar çiftleşmelerinin ardından bir seferde 300-350 adet yumurta bırakırlar. Bu sebepten de oldukça hızlı bir şekilde çoğalırlar. Bu yüzden önlem alınmadığı sürece her yerde karafatmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yumurtalarını tahta ve parke altlarına, duvar çatlaklarına, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi altları, kenar kuytu yerlerdir.

Karafatma ile hamam böceği aynı mıdır, farkları nelerdir?

Karafatmalar, görüntü ve boyut olarak doğu hamam böceğine oldukça çok benzemektedir. Ancak ikisi farklı böcek türleridir. Hamam böceği ile karıştırılmamalıdır. Bu sebepten karafatmalar ile mücadele için de farklı yöntemler kullanılır.

Karafatma zararlı mı, zararları nelerdir?

Karafatmalar oldukça pis yerlerde yaşamlarını sürdürmelerinden dolayı, buradaki tüm mikrobu alırlar ve dağıtırlar. Bu sebepten dolayı karafatmalar çok sayıda hastalığı da beraberlerinde gezdirirler. Bunun yanında besinleri bozar, evdeki meyve ve sebzelere zarar verirler. Tüm bu sebeplerden dolayı karafatmalar oldukça zararlı, tehlikeli canlılardır. Bu sebepten evinizde, iş yerinizde veya başka herhangi bir alanda karafatma ile karşılaşmanız durumunda profesyonel bir destek almanız ve bu böcek türünden daha fazla üremesine izin vermeden kurtulmanız oldukça önemlidir.

Karafatma nasıl yok edilir? Karafatma ile mücadele yöntemleri nelerdir

Evden, okuldan, iş yerinden, otelden, lokantadan veya başka herhangi bir alanda karafatma görmeniz durumunda bu böceklerle hemen mücadele etmeye başlamanız gerekmektedir. Çünkü yazımız başında da belirttiğimiz üzere bu böcekler bir seferde 300’den fazla yumurtayı bırakarak çok hızlı bir şekilde çoğalabilirler. Halk arasında karafatmaları uzaklaştırdığı söylenen çok sayıda ilaçlama yöntemi dile getirilmektedir. Ancak bu ilaçlama yöntemleri mücadele açısından oldukça yetersiz ve hatta birçoğu tamamen işe yaramazdır. Karafatmalardan kurtulabilmek için profesyonel bir karafatma ilaçlama firması ile çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda alanında oldukça iyi olan ve en iyi böcek ilaçlama şirketleri arasında gösterilen Bilba İlaçlama ile çalışabilirsiniz.

Karafatma ilaçlaması nasıl yapılır?

Karafatma ilaçlaması esnasında çok sayıda ilaç kullanılmaktadır. Bu ilaçların bireysel olarak satın alınması ve kullanılması karafatmalardan kurtulmanızı sağlamaz. Çünkü her ilacın kullanım şekli farklıdır ve bunun alanında uzman bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu türde ilaçları bireysel olarak kullanmanız sağlığınız açısından da oldukça tehlikelidir. Bu sebepten karafatma ilaçlama fiyatları açısından en uygun seçenekleri ile aynı zamanda da en profesyonel çözümleri tarafınıza sunan alanında uzman bir firma olan Bilba İlaçlama ile çalışmaya başlamak için aşağıdaki formdan hemen teklif alabilirsiniz.

Diğer İlaçlama Türlerini İnceleyin

Referanslarımız

Ücretsiz Teklif Al
Adınız *
Soyadınız *
Mail Adresiniz (varsa)
Telefon Numaranız *
Bulunduğunuz Şehir *
Probleminizi birkaç cümle ile tanımlayabilir misiniz?