Loading...
Kertenkele İlaçlama 2018-04-16T15:46:26+00:00

Kertenkele İlaçlaması Nasıl Yapılır? Size Yardım Etmek İçin Buradayız!

Ana sayfa » Probleminiz Nedir? » Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

Sizler için Bilba ilaçlama firması, kertenkeleleri ortadan kaldırmaktadır. Bilindiği gibi kertenkele dünya üzerinde ortalama 3000 türü bulunan haşereler arasındadır. Soğuk iklim bölgesinde yaşayan bu canlılar kendisini yenileyebilme özelliğine sahiptir.

Kertenkele İlaçlama Nasıl Yapılır?

Diğer haşere türlerinden farklı olarak denizde ve karada yaşayabilmektedir. Dilleri diğer canlılara göre daha uzundur. Bu sayede böcek türlerinden ayrılmaktadır. Kertenkeleden kurtulmak aslında çok zordur. Hızlı bir şekilde hareket eden bu canlılar aniden gözden kaybolabilir. Bu sebeple kertenkele ilaçlama firmaları ile en kısa sürede iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kertenkele İlaçlaması Neden Gereklidir?

Görünüşleri bakımından oldukça soğuk bir yapıya sahiptir. İnsanların oldukça korktuğu bu canlılar ancak ilaçlanma ile ortadan kalkmaktadır. Genellikle ev içerisinde serin ve gölge yerlerde dururlar. Yumurtlayarak ürerler. Bu sebeple evden bir an önce yok edilmesi gerekmektedir.

Kertenkeleler ile mücadele tamamen alanında uzman kişilere bırakılmalıdır. İnsanlara nadir olarak zarar verirler. Kertenkeleler zararı genellikle ağaç köklerine ve bitkilere vermektedir. Evde kendi başınıza kertenkele ilaçlama işlemi yapmaya kalkışırsanız sağlıklı bir sonuç alamazsınız. Aynı zamanda kendinize ya da evde yaşayanlara zarar verebilirsiniz.

Kertenkeleler evde, bahçede veya apartmanın neresinde olursa olsun anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Evdeki bitkileriniz zarar görecek diye endişe etmenize gerek yok.

Kertenkele İlaçlaması Nasıl Yapılmaktadır?

Açık alanlarda kertenkele ilaçlaması kokulu ilaçlar ile yapılmaktadır. Bu yöntemde ilaç direkt olarak kertenkele derisine uygulanarak, kertenkele imha edilir.

Dairelerde veya apartmanlarda kertenkele ilaçlaması için, sisleme yöntemi kullanılmaktadır. Bu tür yöntemler sayesinde kısa süre içerisinde davetsiz misafirlerinizden kurtulabilirsiniz.

Dumanlı Kertenkele İlaçlama

Dumanlı kertenkele ilaçlama işlemi yapılmadan önce etrafta bulunan yiyecek ve içeceklerin üzerinin kapatılması gerekir. İlaçlama sonrası temizliğin kolay olması için, koltuk ve masaların üzerini örtü ile kapatabilirsiniz. Bilinçsiz bir şekilde yapılan ilaçlama işlemi tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple ilaçlama işleminin profesyonel işlemler tarafından yapılması gerekmektedir.

Evlerde görülen kertenkeleler özellikle kadınlarda ve çocuklarda ciddi paniğe neden olmaktadır. Kertenkele ilaçlaması hem bölgenin bu davetsiz misafirlerden temizlenmesine hem de bir daha böyle bir olayın yaşanmamasına yardımcı olur. Kertenkeleler açık olan pencere ve kapılardan girerek, genellikle mutfak havalandırmaları, kapı altları, doğalgaz boruları gibi çeşitli yerlerde yumurtlayarak ürerler.

Bunun dışında ahşap evlere girerek çatı aralarında üreyerek, evdeki insanların huzurunu kaçırmaktadırlar. Bu sebeple açık olarak görülen yerler kapatılmalı, pencerelere sineklik takılarak tedbir alınmalıdır.

Kertenkeleler İnsanlara Zarar Verir Mi?

Özellikle kırsal alanlarda yaşayan insanlar kertenkelelere alışmış olsalar da, kentlerde yaşayan insanlar için tam tersi bir durum söz konusudur. Apartman veya evlerde kertenkelenin görülmesi ciddi bir paniğe neden olmaktadır. Bu sebeple Bilba ilaçlama firmasından kertenkele ilaçlama işlemi için yardım alınması gerekmektedir.

Kertenkeleler genellikle insana zarar vermez. Ancak, nadirde olsa zehirli olan çeşitleri de bulunmaktadır. Peki alanında en iyi kertenkele ilaçlama firması olan firmamız ilaçlamayı nasıl gerçekleştirmektedir?

Ev İçin Kertenkele İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

  • İlaçlama öncesi mekan boşaltılmalıdır.
  • İlaçlama sonrasında mekân havalandırılmalıdır.
  • İlaçlama sırasında hiçbir şey tüketilmemeli, mutlaka ağızlık veya maske takılmalıdır.
  • Ev içerisinde bulunan akvaryumların üzerinin kapatılması gerekmektedir.
  • Eğer ilaçla temas olursa, temas edilen bölgeler bol su ile yıkanmalı, alerjik reaksiyon gibi durumlarda vakit kaybetmeden doktora gidilmesi gerekmektedir.
  • Kertenkele ilaçlama işlemi mutlaka profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.
  • İlaçlama sonrasında kullanılan ilaç kutuları mutlaka toplanmalı ve ten ile kesinlikle temas etmemelidir.

Sizlere kalıcı olarak ilaçlama hizmeti sunan Bilba ilaçlama ihtiyacınız olan her mekanda (ev, okul, bahçe, işyeri vb.) yardımınıza koşuyor.

Alanında uzman ekibimiz sayesinde evinizi kertenkelelerden kalıcı olarak arındırıyoruz. Bizimle iletişime geçerek profesyonel böcek ilaçlama çözümlerini  uygulayabilirsiniz.

Kertentele İlaçlama Fiyatları / Ücretleri Nasıldır?

Kertenkele oldukça hızlı bir şekilde üreyen bir canlıdır. Evinizde, ofisinizde, iş yerinizde nerede olursa olsun şayet kısa süre içerisinde müdahale edilmezlerse, çok kolay bir şekilde çoğalırlar ve ciddi zararlara sebebiyet verebilirler. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için hemen kertenkele ilaçlama fiyatları konusunda en uygun ve en ucuz çözümler sunan, aynı zamanda işini en iyi şekilde gerçekleştiren böcek ilaçlama firmamız ile irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Diğer İlaçlama Türlerini İnceleyin

Referanslarımız

Ücretsiz Teklif Al
Adınız *
Soyadınız *
Mail Adresiniz (varsa)
Telefon Numaranız *
Bulunduğunuz Şehir *
Probleminizi birkaç cümle ile tanımlayabilir misiniz?